05.08.2009 - Het bedrijf LeaseUitvaart.nl heeft als gevolg van de stijgende prijzen in de uitvaartbranche voor een uitvaart of grafsteen en de huidige kredietcrisis een oplossing gevonden voor mensen die moeite hebben om deze kosten in een keer op te brengen. De oplossing ligt voor de hand het bieden van de mogelijkheid om de grafsteen of uitvaart op afbetaling te kopen.
Na de mogelijkheden besproken te hebben met diverse geldverstrekkers is de uitvaart op afbetaling een feit en kan LeaseUitvaart dit actief aanbieden aan haar klanten.
Volgens de ondernemer achter LeaseUitvaart.nl zijn de kosten sinds de introductie van de euro namelijk expotentieel gestegen. Voor de introductie van dit betaalmiddel had men een eenvoudige uitvaart voor 3. 000,- gulden tegenwoordig is dezelfde uitvaart in prijs gestegen naar 4.500 euro! Guldens zijn euro’s geworden met daar bovenop nog een flinke prijsstijging. Dit zijn nog maar de prijzen voor een simpele uitvaart, maar wanneer men een uitgebreid pakket neemt met aanvullende diensten kan men rekenen op een prijskaartje van 15.000 euro.
Consumenten die in de problemen komen, zijn diegene die verzekerd zijn voor het bedrag dat voorheen betaald werd voor een uitvaart, maar doordat de prijzen zo enorm zijn gestegen zijn deze uitvaartpolissen niet langer toereikend en kampt de consument met een gat in zijn begroting van circa 12.000 euro.
Uiteraard merkt de uitvaartbranche ook dat als gevolg van deze kostenstijgingen, mensen steeds vaker besluiten om besparingen door te voeren op de uitvaart. Besparingen zijn er in alle soorten en maten, de een besluit om de rouwdienst achterwege te laten en anderen laten de eigen auto’s rijden in de rouwstoet in plaats van de daarvoor bestemde rouwauto’s. De minst prettige besparing is toch wel die van het laten bijzetten in een algemeen graf die vervolgens na een periode van 10 jaar al weer wordt geruimd, om plaats te maken voor de volgende.